نسیم جنوب

پنجره ای رو به روشنایی و فردایی بهتر . «دست به دست هم دهیم به مهر - تا میهن خود کنیم آباد »

تبریک به دوست خوبم آقای قاسم بحرانی به مناسبت کسب مقام اول شعر

برترين‌هاي جشنواره منطقه‌اي شعر مهستان ديلم معرفي شدند

خبرگزاري فارس: نخستين جشنواره منطقه‌اي شعر مهستان ديلم با معرفي نفرات برتر به كار خود پايان داد.


به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، شنبه شب جشنواره شعر مهستان پس از يك روز برگزاري برترين‌هاي خود را در دو رده سني و بخش ويژه معرفي و افراد برتر مورد تقدير قرار گرفتند.
در آيين پاياني نخستين جشنواره منطقه‌اي شعر مهستان ديلم كه با حضور شاعران سه استان خوزستان، كهگيليويه و بويراحمد و بوشهر، معاون فرهنگي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر، فرماندار و جمعي از مسئولان برگزار شد شاعران برتر جشنواره معرفي شدند.
بر پايه همين گزارش جشنواره شعر مهستان در دو بخش جوان و بزرگسال و بخش ويژه بنابر سال همت مضاعف و كار مضاعف برگزار شد كه در پايان افراد برتر معرفي شدند.
در اين جشنواره منطقه‌اي و در رده بزرگسال افرا عسكريان از ايذه، خلف بوذري از دهدشت، حسن فرهادي از گناوه، علي اكبر رشيدي از اهواز و بهروز نوئي از هنديجان به عنوان نفرات برتر معرفي شدند.
در بخش جوان نيز سيده صديقه هاشمي از بهبهان، الهام امين از رامهرمز، زهرا ملاشاهي از بهبهان، سيده سليمه موسوي از رامهرمز و مهدي بيات نسب از گناوه حائز رتبه‌هاي برتر شدند.
هيئت داوران نخستين جشنواره منطقه‌اي شعر مهستان پس از بررسي اشعار رسيده جايزه بخش ويژه را به قاسم بهراني از بردخون اهدا كرد.

بيش از 450 اثر از هنرمندان استان‌هاي مذكور به دبيرخانه جشنواره رسيده بود.

منبع : فارس نیوز

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم تیر 1389ساعت 10:40  توسط عباس عادل زاده   | 

حوادث

...عصر دوازدهم فروردین خبر رسید یک فروند قایق صیادی متعلق به صیادان بردخون در آبهای خلیج فارس در حالی که می خواسته از دست موجهای سهمگین فرار کند غرق شده است . از همان روز که خبر منتشر شد جناب آقای یوسفی بخشدار پرتلاش بخش بردخون با توجه به اینکه در تعطیلات عید به سر می بردند در محل پنه بادی ( به جای اسکله به تمسخر نوشته ام پنه بادی جهت اطلاع مسئولینی که قول سر خرمن دادند و رفتند و خرمن هیچگاه به خرمنکوب نرسید !) حضور یافتند و از همان روز پا به پای مردم از هیچ کاری دریغ نکردند . نا گفته نماند حجه الاسلام رکنی حسینی امام جمعه محترم شهر هم حضور یافتند و مسقیما در جریان امر بودند همچنین آقای نصوری معاون محترم استاندار در روز سیزدهم تلاشهای فراوانی کردند .اما ... ما وقتی به فکر حل یک بحران می افتیم که کار از کار گذشته است .هیچکدام از ما نمی توانیم درک کنیم غرق شدن یعنی چه و هیچ کدام از ما وحشت موجهای سهمگین هنگامی که ما را به دام مرگی جانکاه می سپارند درک نکرده ایم . اینجاست که ثانیه ارزش پیدا می کند و تلف شدن یک دقیقه! یعنی تلف شدن یک عمر .حالا خوب است بدانید کشتی ناجی که قرار است از بوشهر یا دیر حرکت کند باید حداقل حداقل ۱ساعت درراه باشد و ۱ساعت یعنی ۳۶۰۰ ثانیه ! ۳۶۰۰ثانیه یعنی بیوه شدن یک زن-ُیتیم شدن یک فرزند - سوختن دل یک پدر - انتظارهای سوزنده یک مادر - شکستن کمر یک برادر و  فرو ریختن تمام آنچه زنگی نام دارد . گاهی فکر می کنم مگر صندلی با دل یک مسئول چه می کند که نمی داند و نمی تواند بفهمد اشک گرم یک فرزند و یا آه جگر سوز یک زن که در کنار دریا فرزندش را در بغل گرفته و از اکنون دست غریبگی بر سرفرزندش می کشد و به یاد روزهای سخت بی نانی است یعنی چه ! چرا نمی تواند بفهمد دلی که پاره می شود اگر بگویم می شکند سبکتر است می گویم دلی که ریش ریش می شود دلی که پاره می شود یعنی چه ؟ چرا نمی تواند بفهمد بی جوابی یک مادر در مقابل فرزند که می پرسد اکنون پدر کجاست یعنی چه ؟ اینجاست که باید از حلقوم قلم داد کشید پس کجاست این اسکله لعنتی بردخون ؟ چرا بردخون نباید کشتی نجات داشته باشد ؟ چرا ناجی بوشهر پس از ساعتها تماس و التماس و خواهش خیلی خونسرد می گوید «نمی شود!» چرا ناجی دیر پس ازساعت ها تاخیر که به «پنه بادی»  می رسد خیلی بی خیال لنگر می اندازد و در جلو چشمان نگران خانواده هابی حرکت می ایستد ؟ چرا هنگامی که نیاز به بالگرد هست بین ادارات برای اعزام پاسکاری می شود ؟ امروز نوبت  همسایه- فردا برادر و روز دیگر یکی از ماها . تا دیر نشده است بجنبیم ! آیا بردخون با داشتن بیش از ۱۰۰شناور حق داشتن  اسکله  ندارد ؟ آیا بردخون کشتی ناجی نمی خواهد ؟ به خدا ما انسانیم خودتان بیائید ونگاه کنید ما هم مثل شماها انسانیم !!!

در پایان از زحمات تمام مسئولینی که در این تعطیلات وقت خود را به مردم دادند سپاسگزاریم . 

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم فروردین 1389ساعت 23:10  توسط عباس عادل زاده   | 

خبرهای داغ

افتتاح پروژه آب پر فشاربردخون توسط جناب آقای کامبیز یوسفی بخشدار محترم بردخون

از چهار ماه پیش شاهد بودیم جناب آقای بخشدار با همت والا و دلسوزی و تعهدی که به کار خود داشتند در روزهای گرم تابستان با لباس زیر مشغول تعمیر لوله های آب جهار اینچ دو راهی بردخون بودند تا وضعیت کم آبی وفشار آب شرب مردم را بهبود بخشند در این راستا ایشان نه تنها موفق به تعمیر لوله ها ی فرسوده آب شدند بلکه لوله های چهار اینچی تبدیل به هشت اینچ شد تا مشکل فشار آب شهر و روستاهای بردخون حل شود . این موفقیت که مرهون تلاشهای صادقانه این بزرگوار است دیروز با دستان مبارک این بزرگوار افتتاح شد ...

تقدیر و تشکر آقای ابراهیمی نماینده ولی فقیه از جناب آقای کامبیز یوسفی بخشدار محترم بردخون

درجریان افتتاحیه مراسمی که به مناسبت هدایای رهبری در بردخون برگزار گردید آقای ابراهیمی نماینده ولی فقیه که از تهران اعزام شده بودند از زحمات شبانه روزی کامبیز یوسفی تقدیر کردند و افزودند که مردم بردخون باید قدر این چنین شخصیت های زحمتکش و متعهد را بدانند چرا که با زحمات بخشدار ،بردخون می تواند به ظرفیت های خود برسد...
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور 1388ساعت 8:57  توسط عباس عادل زاده   | 

خبرهای احتمالی

1- جناب آقای یوسفی بخشدار بردخون احتمالا به  دیر یا جم انتقال یابد .

شاید دلیل این تغییر ،کارآیی ، عملکردخوب و شخصیت مثبت  آقای بخشدار باشد ؛ چرا که برای ما ثابت شده است هر گاه مسئولی در بردخون عملکرد مثبت خود را نشان داد به زودی اور ا به جای مهمتری انتقال می دهند و این خود توهینی است به مردم بردخون ...

2- آقای اسماعیل عباسی احتمالا منصب ریاست اداره آموزش و پرورش عسلویه را عهده دار می شود .

3- مگس های عامل بیماری سالک احتمالا امسال بسیار بیشتر از پارسال فضای بردخون را به خود اختصاص دهند . ( الحمدلله چه نعمتی بهتر از این )

چرا نیروهای عزیز و تلاشگر محیط زیست و بهداشت !!!!!!!!! به فکر جمع کردن کودهای انسانی و حیوانی آلوده که هر ساله باعث ابتلای خانواده های بردخونی به سالک می شود نبوده یا لا اقل مانع از ریختن این کودها در مزارع گوجه بردخون نشده اند . شاید پاسکاری وظیفه محوله به یکدیگر یکی از عوامل اصلی این بحران باشد . به راستی چه کسی مسئول است ؟! هر گاه کاری انجام می گیرد هر کسی به نوعی بروشوری تهیه می کند و با افتخار خود را مسئول می داند اما وقتی یک گرفتاری دامن مردم را می گیرد همه به بازی قایم موشک بازی پناه می برند !!!!!!!!!!!!!


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم تیر 1388ساعت 12:12  توسط عباس عادل زاده   | 

موفقیت

دانش آموز بردخونی مقام اول کشوری را کسب نمود.

علیرضا باربرز دانش آموز کلاس سوم دبستان 15 خرداد روستای بردخون کهنه توانست رتبه اول کشور را در درس هدیه های آسمانی به دست آورد وبه صددرصد سئوالات این درس پاسخ دهد.

کارشناس سنجش وارزیابی تحصیلی اداره آموزش وپرورش با اعلام این مطلب گفت : دانش آموزان منطقه روز به روز پیشرفت می نمایند وامید می رود بر تعداد موفقیتها افزوده گردد.

محمد حصیری افزود: باتوجه به تغییرات خوبی که در سطح مدارس ونحوه ارزشیابی دانش آموزان صورت گرفته است هرروز شاهددرخشش فرزندان این منطقه در کشور واستان خواهیم بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم اردیبهشت 1388ساعت 8:5  توسط عباس عادل زاده   | 

جلسه

معلمان سرمایه های ارزشمند جامعه هستند.

رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون با اعلام این مطلب گفت : مقام معلم آنچنان بزرگ ومتعالی است که هیچ توان ادای آن را ندارد وباید تلاش کنیم قدردان خدمات گران بهای این قشر باشیم.

علی موحدی که در جمع گروهی از فرهنگیان ومدیران مدارس منطقه سخن می گفت افزود:در هفته معلم برنامه های متنوعی اجرا می گرددشاید ذره ای از زحمات ونقش معلمان به جامعه شناسانده شود.

وی درادامه گفت : در این هفته همایش بزرگ فرهنگیان با حضور مسئولان استان  وهمکاری مسئولان منطقه  وهمایش فرزندان فرهنگیان ، مسابقات فرهنگی هنری ورزشی ، عطرافشانی گلزار معطرشهدا وبازدید از خانواده معظم شهدا،حضورفرهنگیان در نمازجمعه

ایشان افزود: درسال اصلاح الگوی مصرف همه مردم بویژه فرهنگیان ودانش آموزان وظیفه دارند از فرمایشات ولی امر مسلمین اطاعت نمایند ودر اجرای این طرح بسیار خوب واندیشمندانه همکاری وهمراهی نمایند وبا عمل درآن مشارکت کنند.

وی همچنین با توجه به نزدیکی فصل امتحانات پایان سال از خانواده ها وفرهنگیان درخواست نمود زمینه آرامش وآسایش دانش آموزان را فراهم نمایند تا نتیجه زحمات معلمان مشخص گردد وشاهد درخشش فرزندان این منطقه باشیم.

ایشان همچنین بر برگزاری خوب وسالم امتحانات تأکید نمود واین امررا در پیشبرد اهداف تحصیلی منطقه مؤثر دانست.

رئیس هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری سازمان نیز بابیان جایگاه بلند معلمان گفت :چشمان ریزبین ودقیق عملکرد معلم را می بینندونسبت به آن حساسند وتمام اعمال ورفتارمعلم مورد توجه جامعه ومردم است.

محمدکشاورز یکی بودن حرف وعمل معلم را شاخصه ای مهم دانست وگفت :همواره باید سعی کنیم نتیجه اعمال ورفتارمان مثبت باشد واز انجام اعمالی که جامعه آن را نمی پسندد خودداری کنیم.

ایشان معلمان انسانهای بزرگ را درکردار خوب ومعلمان انسانهای بدوپلید را در اعمالشان شریک دانست .

وی احترام به معلم از هر ایده ودین وفکر را واجب خواندودقت بزرگان دین دراین زمینه را برشمرد وافزود: رعایت عدالت همراه با احترام متقابل معلم ودانش آموز ومردم امری لازم وضروری است.

وی سپس در زمینه اجرای قانون ومقررات در آموزش وپرورش مطالبی بیان نمود وگفت : ما به عنوان کسانی که کارگزاران ومسئولان جامعه را تربیت می کنیم موظف به اجرای دقیق آیین نامه ها وقوانین ودستورات سازمانی واداری هستیم واین برعهده همه کارکنان ومعلمان ودست اندرکاران است.

ایشان تصریح کرد: وظیفه ما درابتدا امربه معروف ونهی از منکراست واشاعه این فریضه دینی در جامعه موجب تقویت مبانی شرعی ودینی در بین مردم می گردد.

کشاورز کم کاری واستفاده نامطلوب از وقت اداری را بسیار مضردانست وآن را باعث بروز ضعف ودلسردی در سایر کارکنان خواند وبرنظارت دقیق دراین زمینه تأکید کرد.

وی اصلاح الگوی مصرف را در همه جوانب بویژه اوقات اداری که متعلق به مردم وجامعه است ضروری خواند وآموزش وپرورش را مهمترین جایگاه دراجرای این طرح دانست.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم اردیبهشت 1388ساعت 10:1  توسط عباس عادل زاده   | 

همایش مدیریت پسماندهای خانگی در تالارمفتون بردخون

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم اردیبهشت 1388ساعت 11:4  توسط عباس عادل زاده   | 

همایش مدیریت پسماندهای خانگی در تالارمفتون بردخون

همایش مدیریت پسماندهای خانگی درشهربردخون برگزارشد.

درروززمین پاک همایش  مدیریت پسماندهای خانگی در تالارمفتون بردخون وبا حضور تعدادی از مسئولان شهرستان وبخش برگزارگردید.

فرماندار شهرستان ضمن تقدیر از دست اندرکاران همایش گفت : امروز پسماندهای خانگی وصنعتی وبیمارستانی سلامت جامعه را به خطر انداخته ولازم است با مدیریت صحیح وبرنامه ریزی مناسب وهمه جانبه این معضل را به گونه ای هدایت کنیم تا شاهدخسارات جبران ناپذیرمالی وجانی نباشیم.

غلامحسین خسروی با اشاره به تولید زباله های گوناگون وفراوان در محیط زندگی وکار گفت :روزانه بر تولیدزباله ها وپسماندها افزوده می گرددوبه علت عدم مدیریت بردفن وبازیافت آنها ، شاهد بروزبحران بهداشتی هستیم واین بسیار نگران کننده است.

وی افزود: همه ما به هواومحیط پاک وعاری از آلودگی نیازمندیم واگر توجهی به این مسئله مهم نکنیم درآینده محیط زندگی ما انباشته از انبوه زباله وپسماندهای مختلف است که توان مدیریت آن را نداریم.

ایشان فرهنگ سازی وآموزش محیط زیست سالم را وظیفه ای سنگین خواند وگفت : لازم است هریک به حقوق ووظایف خودآگاه شویم وبا هماهنگی وهمفکری در جهت ایجاد جامعه ای سالم گام برداریم.

ایشان همچنین به پیام مقام معظم رهبری پیرامون سال اصلاح الگوی مصرف اشاره نمود واستفاده صحیح ومطلوب از زمان را بسیار مفیددانست.

وی درابتدای سخن از دست اندرکاران همایش انتقاد نمود که 40 دقیقه دیرتراززمان معین ، برنامه آغاز شده ومحل اجرای همایش واطراف آن با عنوان همایش که مدیریت پسماندها است هماهنگی ندارد ووسایل اضافی در مکان مذکور قرار دارد.

درادامه خانم دهقان کارشناس اداره کل محیط زیست استان پیرامون چگونگی تولید زباله ونحوه مدیریت صحیح آن مطالبی بیان نمود وگفت : متأسفانه در جامعه مصرف صحیح صورت نمی گیرد وسخنان ارزشمند مقام معظم رهبری درزمینه اصلاح الگوی مصرف در جامعه وامور مختلف می تواند راهگشا باشد .

ایشان افزود: باید به نحوی مصرف نماییم که از اسراف جلوگیری گرددوسرمایه های ملی تلف نگردد.وی تولید نامناسب وغیراستاندارد کالاها وموادغذایی همچون نان و... را عامل تولید پسماندهای زیاد وغیرقابل مصرف خواند وخواستار تغییر نحوه استفا ده  گردید.

خانم دهقان همچنین از مدیریت شهری خواست در زمینه جمع آوری وانتقال ودفن زباله ها دقت نمایند تا باعث بروز بیماریها وضایعات مختلف محیطی وزیستی نگردیم.

مسئول منطقه حفاظت شده مند نیز ضمن گزارشی گفت : در سال گذشته تصمیم گرفته شد جهت فرهنگ سازی وآشنایی مردم با محیط زیست سالم وتغییر ذهنیت مردم نسبت به محیط زیست همایشی دراین روز برگزار شود وجهت این همایش ستادی در منطقه حفاظت شده مند با مدیریت بخشدار وعضویت شهرداری، شورای شهر، آموزش وپرورش ، مجتمع فرهنگی هنری،محیط زیست استان وشهرستان ،پاسگاه انتظامی بخش ، گمرک دیر تشکیل گردید که پس از جلسات وهماهنگی وفراخوان مقاله ، استقبال خوبی گردید ودر پایان 3 مقاله برتر و4 نقاشی برگزیده تشخیص داده شد.

صادق پورسالم از همه دست اندرکاران امر تقدیر کرد واین همایش را نقطه آغازی جهت ساخت محیط زیستی سالم وعاری از هرگونه آلودگی دانست.

درحاشیه این همایش نیز مسابقه نقاشی با موضوع زمین پاک برگزار گردید.

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم اردیبهشت 1388ساعت 11:0  توسط عباس عادل زاده   | 

بزرگداشت مقام معلم تجلیل از علم ودانش درجامعه است .

این مطلب را بخشدار بردخون در جلسه شورای آموزش وپرورش منطقه بردخون بیان کرد وگفت :معلمان پاسدار حریم دانایی وفرهنگ هستند وتوجه به آنان وظیفه همه مردم ومسئولان است.

کامبیز یوسفی با اشاره به همزمانی شهادت استاد مطهری با روز معلم افزود:معلمان هیچگاه نیازمند پاداشهای دنیایی نیستند بلکه ما محتاج به بزرگداشت وتقدیر از تلاشها وزحمات فراوان آنها هستیم تا جامعه قدردان این فرشته های مبارزه با جهل ونادانی باشد.

ایشان ضمن توصیه به اعضا گفت : همه مردم واقشار مختلف لازم است دربرنامه ای منسجم وهماهنگ از این انسانهای ارجمند تقدیرنمایند .وی افزود: تلاش می کنیم همه ادارات منطقه در هفته بزرگداشت مقام معلم از همه معلمان ودست اندرکاران امرتعلیم وتربیت سهیم باشند ودرحدتوان دراین زمینه همکاری نمایند.

رئیس شورای آموزش وپرورش درادامه برپیگیری مشکلات فرهنگیان تأکید نمود.

رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون نیز باارائه گزارشی از مصوبات جلسات قبل گفت :درسال گذشته معلمان وفرهنگیان منطقه با تلاش وفعالیت مضاعف توانستند جایگاه ومقام این منطقه را در استان وکشور ارتقاء دهند وموفقیتهای کسب شده نتیجه این همکاری وهمدلی بوده است.

علی موحدی با بیان قابلیتها وتوانمندی های منطقه گفت : نیروی انسانی موجود سرمایه گران وارزشمندی است که باید قدرآنان را بدانیم ودرجهت رفاه وآرامش آنها گام برداریم .

ایشان افزود: همایش بزرگ فرهنگیان جهت تجلیل از این قشر پرتلاش درهفته معلم با حضور مسئولان منطقه واستان برگزار می گردد.

وی از شوراهای اسلامی ، دهیاریها ، ادارات ونهادها وهمه مردم فرهنگ دوست خواست آنچه در توان دارند برای بزرگداشت مقام معلم به کار گیرند وذره ای از زحمات فراوان آنها را ارج نهیم  تا شاهد درخشش علم ودانش در این منطقه عالم پرور باشیم.

ایشان درپایان با اشاره شعار امسال مقام معظم رهبری پیرامون سال اصلاح الگوی مصرف گفت : تلاش می کنیم صرفه جویی را نهادینه نماییم وضمن بهره وری لازم از امکانات موجود حداکثر استفاده کنیم.

درادامه اعضای شورا نظرات وپیشنهادات وراهکارهای اجرایی را ارائه نمودند.

+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم فروردین 1388ساعت 10:51  توسط عباس عادل زاده   | 

نمایشگاه

نمایشگاه نقاشی جلوه ها در بردخون افتتاح گردید.

دراین مراسم که معاون فرماندار، بخشدار، رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون وجمعی ازمسئولان ادارات ، تعدادی از هنرمندان ودانش آموزان نیز حضورداشتند ؛ معاون فرماندار شهرستان با اشاره به جایگاه هنر از برپایی این نمایشگاه ابراز خرسندی نمود وگفت :هنرمی تواندجامعه را به هدف نزدیک وبه سوی تکامل پیش برد.

سیدعلی هاشمی نقاشی را هنری زنده وپایدار خواند وگفت : هنرمندان ما نقش طبیعت ومناظرزنده وطبیعی را بر لوح جاودانی می نمایند.

ایشان ضمن تجلیل از هنرمندان بویژه طراحان ونقاشان ، خواستاربیان مسائل وکمبودها به همراه توانمندی های منطقه در قالب هنر جهت معرفی به مردم شد.

مسئول نمایشگاه نیز طی سخنانی گفت : دراین نمایشگاه که در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان برقرار است 19 تابلو از مناظر طبیعی واماکن بردخون به همراه 60 نقاشی از دانش آموزان مدارس منطقه پیرامون اصلاح الگوی مصرف در معرض دید عموم قرار دارد.

حسین ریشهری که تابلوهای نمایشگاه اثر توانای ایشان است افزود: این نمایشگاه به مدت یک هفته جهت بازدید عموم دایر است.

وی درپایان از همکاری همه ادارات ونهادها دربرپایی این نمایشگاه تقدیر نمود.

+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم فروردین 1388ساعت 10:50  توسط عباس عادل زاده   | 

بارش باران

باران شدید موجب آب گرفتگی کوچه ها ومعابر شهربردخون شد.

بارندگی اخیرکه از شب گذشته در شهربردخون وروستاهای اطراف آغاز شده بود از ساعت 7 بامداد شدت بیشتری گرفت وموجب آب گرفتگی کوچه ها ومعابر شهرگردید که نیروهای امدادی وکارگران شهرداری در حال کمک رسانی به شهروندان هستند.

به گزارش پایگاه سنجش وهواشناسی بردخون میزان بارندگی در ساعات گذشته بیش از 20 میلی متربوده است.

بارش باران که باتگرگ نیز همراه بود موجب غافلگیری مردم شد وسبب ایجاد مشکلاتی در عبورومرور ورفت وآمد آنان گردید وبعضی از منازل دچارآب گرفتگی شدند.

باتوجه به خشکسالی گذشته بارش باران موجب خوشحالی مردم گردید ولی مسافران نوروزی که از بارش باران بی خبر بودند به مکانهای امن همچون مدارس وادارات پناه بردند تا درفرصت مناسب به حرکت خودادامه دهند.

به نظر می رسد بارندگی تا چندروزآینده نیز ادامه داشته باشد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه دهم فروردین 1388ساعت 10:30  توسط عباس عادل زاده   | 

آیین اهدای دهمین جایزه ترویج علم ایران در محل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با حضور اعضاء انجمن، علاقه‌مندان، نامزدهای جایزه و همراهانشان برگزار شد.


در این مراسم، طبق برنامه از پیش اعلام شده نخست خانم بنی‌هارونی، دبیر انجمن، ضمن خیر مقدم به حضار از دکتر حرّی، رئیس انجمن ترویج علم ایران درخواست کردند درباره چیستی و چگونگی ترویج علم صحبت کنند. محور اصلی سخنرانی ایشان درباب اینترنت و کاربرد آن در امر ترویج علم بود. ایشان با اشاره به نفوذ گسترده اينترنت در دنياي امروز و آميزش علم و شبه علم در آن، بر رسالت مروجان علم در تعيين معياري براي سنجش اين دو از يكديگر تأكيد كردند. همچنین، ترويج علم را انتقال مفاهيم علمي به لايه‌هاي متفاوت اجتماعي با استفاده از رسانه‌ها با هدف توسعه تفكر علمي در جامعه خوانده و خاطرنشان كردند که تحقق اين مهم نيازمند شرايط ويژه‌اي در محيط‌هاي متفاوت است. به عنوان نمونه در محيطي الكترونيكي كه اينترنت نقش عمده‌اي در دستيابي به اطلاعات دارد،‌ رسالت ترويج علم بسيار سنگين بوده و هرچه دسترسي به اين موهبت بيشتر شود، ميزان استناد به منابع اينترنتي نيز افزايش يافته و در توليد علم اثرگذار خواهد بود.
دكتر حرّي با اشاره به تبعات بهره‌مندي از اينترنت كه خود نوعي موهبت است، افزودند: علي‌رغم دسترسي به اطلاعات علمي از طريق اينترنت، به دليل آنكه كنترلي بر روي اطلاعات در آن نيست،‌ آميزشي ميان علم و شبه علم در آن مشاهده مي‌شود كه نيازمند معياري براي تشخيص اين دو است و اين سنجه را مروجان علم مي‌توانند فراهم كنند.
به گفته وي، با نفوذ هرچه بيشتر اينترنت در جامعه، رسالت مروجان علم براي اينكه اين نسخه‌ها را هرچه سريع‌تر در اختيار جامعه قرار دهند، بيشتر مي‌شود. ایشان با اشاره به اينكه بيشتر مردم وجه مثبت اينترنت را در نظر مي‌گيرند، غافل از آنكه بدون وجود چنين نسخه‌هايي اطلاعات فرعي در اختيار افراد قرار مي‌گيرد، اذعان كردند: براي تعيين چگونگي پرداختن به ترويج علم در چنين فضايي بايد اين محيط را به درستي شناخت و در مدارس كه پايه‌گذار توليد علم هستند، ماهيت و بطن اينترنت و چگونگي انتخاب گزينه‌هاي درست را در همه جهان در قالب دروس شناساند و چگونگي استفاده بهينه از آن را به ويژه به كودكان كه خود مولدان علم آينده هستند، ‌آموزش داد.

پس از سخنان ایشان، خانم نوش آفرین انصاری، دبیر کمیته جایزه ترویج علم ایران، جهت ارائه گزارشی درباره چگونگی داوری جایزه ترویج علم به سخنرانی پرداخته و با اشاره به اینکه قریب 6 سال است که در این سمت حضور دارند و وظیفه انتخاب داور و معرفی آنها به اعضای هیئت مدیره انجمن بر عهده ایشان است افزودند: هرساله تعداد زیادی از نهادها و افراد برای دریافت جایزه به ما معرفی می‌شوند که فعالیت‌های تعداد زیادی از آنها در قالب آیین نامه اهدای جایزه ترویج علم نمی‌گنجد. همچنین ایشان با ذکر این مسئله که اهدای جایزه معلمان مناطق محروم، که مسئولیت آن بر عهده خانم رستگار قرار دارد، به همت نوه‌های مادربزرگی خیّر و مدرسه ساز صورت می‌گیرد از انجام این مراسم که منجر به تشویق این قشر زحمت کش و گمنام می‌شود سپاسگزاری کردند.

دکتر رضا منصوری دیگر سخنران مراسم اهدای دهمین جایزه ترویج علم بودند که دربارۀ ارتباط میان توسعه، مدرنيته و ترويج علم به صحبت پرداختند. ایشان با اشاره به این امر که توسعه از علوم اقتصادي و مدرنيته از علوم اجتماعي هر دو به هم وابسته‌اند، خاطر نشان کردند که هر كشور توسعه يافته‌اي، مدرن بوده و كشورهاي سنتي و به دور از مدرنيت، توسعه نيافته‌اند و بايد با تعيين شرايط ويژه هر كشور در اين دو مقوله، به ترويج علم (به مفهوم جديد آن) با اسباب و لوازم موجود در آن جامعه پرداخت.
به نظر ایشان دانشگا‌هيان ما با مفهوم جديد علم - آن‌گونه كه در دنيا مطرح است - آشنا نيستند و هنوز لغتي معادل «Scientist» در فارسي وجود ندارد، زيرا واژه «عالم» تنها به كسي كه در مدارس علوم ديني تحصيل كرده قابل اطلاق است.
ایشان همچنین با اشاره به عدم افزايش بودجه پژوهشي كشور در طول چهار برنامه توسعه كشور گفتند: در طول اجراي چهار برنامه پنج‌ساله توسعه، سهم اعتبارات پژوهشي به نيم درصد توليد نا خالص ملي نيز نرسيده و اين نه دليل مخالفت با رشد تحقيقات بلكه به دليل آن است كه هنوز متوجه مفهوم علم و اهميت آن نبوده و لذا اختصاص اعتبار به آن را هدررفتن بودجه مي‌دانيم.
دکتر منصوری، که عضو فرهنگستان علوم كشورهاي در حال توسعه نیز هستند، تأکید کردند که علم همان دانش نيست زيرا دانش مجموعه دانسته‌هايي را كه خود بخشي از دانش بشري است در برمي‌گيرد و محصول علم است و ما در دانشگاه‌هاي كشور با مطالعه كتب - كه خود بخشي از محصول علم هستند - مقداري دانش را گسترش مي‌دهيم اما علم يك پديده بسيار پيچيده اجتماعي است و در ترويج علم نبايد مفهوم گذشته علم را ترويج كنيم.

پس از اتمام سخنرانی ایشان خانم بنی‌هارونی با ذکر این مطلب که در این جمع همه دانشمند هستند لیکن انجمن می‌خواهد از دانشمندی که برای جامعه امروز ایران زحمت بسیار کشیده است قدردانی کند از آقای شهرداد میرزایی دعوت کردند که این دانشمند را برای حضار معرفی نمایند.
آقای میرزایی، رضا روحانی را دانشمندی خطاب کردند که مروج علم نیز هست، مروجی که کار خود را با روی هم گذاشتن آجرهای اندیشه پیش می‌برد. ساختمان نمی‌سازد، بلکه انسان می‌سازد؛ انسانی توانمند که

بتواند با دست‌های خود مسائل خود را حل کند. ایشان همچنین با اشاره به نقش مؤثر آقای روحانی در تأسیس کاوشکده معلم در یافت آباد، مرکز علوم و فنون خواجه نصیر طوسی، مرکز زیست‌شناسی کانون و رصدخانه‌ها و آسمان‌نماهای دیگر خواستار بنیان گذاردن جایزه‌ای به نام او شدند. جایزه‌ای برای کسانی که دانش تولید می‌کنند؛ توانمندند؛ فعال هستند؛ و شایستگی آرزوهایشان را دارند.
پس از قرائت این متن، خانم بنی‌هارونی از خانم توران میرهادی درخواست نمودند که برای اهدای لوح تقدیر ویژه انجمن به آقای روحانی به روی سن بیایند. آقای روحانی نیز با تشکر از هیئت مدیره انجمن و آقای میرزایی از افراد گمنامی که در انجام فعالیت‌های فوق ایشان را یاری نموده بودند قدردانی کردند.

پس از این، خانم طاهره رستگار با قرائت بیانیه هیئت داوران دهمین جایزه ترویج علم ایران، متشکل از خانم‌ها ناهید بنی‌هارونی و‌ طاهره رستگار و آقایان نصرالله افاضل، دکتر حسین شیخ رضایی و دکتر منصور وصالی، معيارهاي مورد نظر ایشان در انتخاب برترین مروجان سال 1386 را انگيزه، تداوم، گستردگي، برنامه‌ريزي، تنوع فعاليت‌ها، توجه به هويت ملی، پاسخ به گروه‌هاي خاص، نوآوري‌، كارگروهي و زمينه‌سازي براي فعاليت‌هاي داوطلبانه عنوان کردند. نیز تأکید نمودند که انجمن ترویج علم ایران به پاس تقدیر از معلمان مناطق محروم که به دور از تبلیغات در روستاها و مناطق دور افتاده کشور علم را به لایه‌های مختلف اجتماعی کشانده‌‌اند در این دوره نیز برای دومین‌‌بار مورد تقدیر قرار گرفته و جایزه دریافت می‌کنند.

خانم بنی‌هارونی با دعوت از خانم میرهادی، دکتر منصوری، دکتر محقق و دکتر حرّی برای اهدای جوایز، برندگان این دوره را بدین شرح معرفی نمودند:


• لوح تقدیر انجمن ترویج علم ایران به جناب آقای حسن سالاری، به‌خاطر راه اندازی پایگاه اینترنتی علمی و آموزشی جزیره دانش و تلاش در جهت ارتقاء سطح دانش و آگاهی عموم مردم.

• لوح تقدیر انجمن ترویج علم ایران به جناب آقای دکتر مهدی لبیبی و همه دست اندرکاران و برنامه سازان شبکه رادیویی سلامت به خاطر تلاش در جهت اعتلای سطح آگاهی پزشکی و بهداشتی جامعه.


• لوح تقدیر انجمن ترویج علم ایران به جناب آقای سیاوش صفاریان پور، برای برنامه‌سازی علمی و آشنا ساختن عموم مردم با علم نجوم.


• لوح تقدیر انجمن ترویج علم ایران به جمعیت منجمان مهبانگ، به‌خاطر ارتقاء سطح دانش در میان جوانان استان سیستان و بلوچستان و تلاش در جهت ترویج علم نجوم.


• تندیس و جایزه انجمن ترویج علم ایران به کانون توسعه فرهنگی کودکان برای بالا بردن سطح دانش عمومی و تلاش در جهت اعتلاء فرهنگ و هنر کودکان این سرزمین.


• لوح تقدیر و جایزه انجمن ترویج علم ایران به جناب آقای سهراب حاتمی بهمن بیگلو، آموزگار عشایر فیروزآباد استان فارس.


• لوح تقدیر و جایزه انجمن ترویج علم ایران به جناب آقای علی عدالت خواه، معلمی از روستاهای استان بوشهر و


• لوح تقدیر و جایزه انجمن ترویج علم ایران به سرکار خانم میترا علیخانی، معلم و مدیر مدرسه‌ای از روستاهای استان اصفهان.

پس از پایان مراسم از حضار خواسته شد تا ارتباط خود را با انجمن تداوم بخشیده و دبیرخانه انجمن را خانه خود بدانند

+ نوشته شده در  جمعه بیست و چهارم آبان 1387ساعت 14:14  توسط عباس عادل زاده   | 

موفقیت

معلم بردخونی به عضویت انجمن ترویج علم ایران درآمد.

 

انجمن علمی ایران با در نظرگرفتن معیارهای انگیزه ، تداوم ، گستردگی ، تنوع ، برنامه ریزی ، تنوع فعالیتها ، توجه به هویت ملی ،پاسخ به گروه های خاص ، نوآوری ، کارگروهی ، وزمینه سازی برای فعالیتهای داوطلبانه وبا عنایت به اینکه انجمن علمی ایران براین باور است که بسیاری از مروجان علم شایسته تقدیرمعلمان گمنامی هستند که به دور از تبلیغات در مناطق دورافتاده کشور علم را به لایه های مختلف اجتماعی کشانده اند.در همین راستا علی عدالت خواه سرگروه آموزشی درس حرفه وفن از محققان وپژوهشگران فرهنگی استان بوشهر در منطقه بردخون وبا توجه به موفقیتهای ایشان در هریک از مضامین فوق شایسته اهدا لوح تقدیر وجایزه ویژه دانست وبه عنوان عضو انجمن ترویج علم ایران انتخاب شد وبرسکوی علم ودانش ایران قرار گرفت.

ایشان از دبیران پرتلاش وبااخلاق واهل مطالعه وتحقیق در منطقه بردخون می باشد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آبان 1387ساعت 20:56  توسط عباس عادل زاده   | 

بازگشایی مدارس بخش بردخون

+ نوشته شده در  جمعه پنجم مهر 1387ساعت 12:29  توسط عباس عادل زاده   | 

تغییرات در آموزش وپرورش بردخون

شبهای قدر فرصتی تکرار نشدنی در عمر کوتاه ماست.

 

این مطلب را رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون در جلسه شورای اداری آموزش وپرورش منطقه بردخون بیان کرد وگفت : این توفیقی است که خداوند بزرگ به ما بندگان گناهکار داده است ولازم است بهره برداری مطلوبی از آن نماییم.

علی موحدی امام علی (ع) را مرد همه دوران دانست وگفت :همه دنیا مارا به نام حضرت علی (ع) می شناسند وباید به گونه ای رفتار کنیم که شخصیت ایشان الگوی جهانیان گردد.

ایشان با اشاره به برگزاری جشن شکوفه ها از همه دست اندرکاران تقدیر کرد ونگاه سازمان به منطقه را مطلوب خواند واز همه همکاران خواست در مراسم بازگشایی نیز تلاش کنند برنامه هایی آبرومند اجرا گردد.

وی به تکریم ارباب رجوع اشاره کرد وگفت :احساس رضایتمندی جزئی از کار ماست وبدون خشنودی ورضایت مردم وهمکاران ، کار وتلاش ما معنایی ندارد.

ایشان همه همکاران اداری را دارای تجربه وتخصص کافی دانست وافزود :تا حدی که گره کار از دست آنها باز شود نیازی به نظر ما نیست وچنین شیوه ای باعث اعتماد به نفس وجدیت در کار خواهد شد.

در پایان احکام همکاران در سمتهای جدید به این شرح قرائت شد :

عبدالمهدی باربرز از کارشناسی سنجش وارزشیابی تحصیلی وتربیتی وپایگاه اطلاعاتی دانش آموزان به سمت کارشناس ارزیابی وعملکرد وپاسخگویی به شکایات

احمد بردستانی از کارشناسی تعاون وامور رفاهی کارکنان به سمت معاون پرورشی وتربیت بدنی

نامجو زحمتکش از مدیر آموزگاری دبستان حاج حبیب قنبری به سمت کارشناس روابط عمومی وامور شورای آموزش وپرورش وانجمن اولیاء ومربیان

بهرام مغدانی از کارشناسی روابط عمومی وامور شورای آموزش وپرورش وانجمن اولیاء ومربیان به سمت کارشناس آموزش وپرورش دوره متوسطه نظری ومهارتی

محمد حصیری از کارشناسی آموزش وپرورش دوره متوسطه نظری ومهارتی به سمت کارشناس سنجش وارزشیابی تحصیلی وتربیتی وپایگاه اطلاعاتی دانش آموزان

حسین واعظ از کارشناسی امور اداری وارزشیابی کارکنان به سمت کارشناس تعاون وامور رفاهی کارکنان

محمد علی قنبری از کارشناسی نهضت سوادآموزی به سمت کارشناس امور اداری وارزشیابی کارکنان اداره منصوب شدند.

احکام مذکور به استناد رأی کمیته تحول اداری صادر گردید است.

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم مهر 1387ساعت 12:29  توسط عباس عادل زاده   | 

جلسه

جایگاه معلم وتعلیم وتربیت در نظام اسلامی بسیار مهم وتأثیرگذار است.

این مطلب را رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون در جمع مدیران مدارس وکارشناسان این اداره بیان کرد وگفت :منزلت وجایگاه معلم بلند وسرنوشت ساز است وکوچکترین سستی وضعف می تواند به ضرر کشور وآینده سازان کشور اسلامیمان باشد.

ایشان همه مدارس منطقه را آماده بازگشایی دانست وگفت :مدارس در زمینه پروژه مهر امور مربوط را به نحو احسن انجام داده اند ومدارس آمادگی کامل برای حضور نونهالان ودانش آموزان منطقه دارند.

مدیر حراست سازمان آموزش وپرورش استان نیز با اشاره به وظیفه سنگین معلمان ودبیران ومدیران گفت :ما با افرادی ظریف ودر عین حال مهم سروکار داریم.

ایشان بیشتر توطئه های دشمن را در این بخش دانست وگفت : دشمن با ابزاری ساده مارا نشانه گرفته است پس ما باید با دقت وهوشیاری عمل نماییم.

آقای بهروزی برنامه های دشمن را در عین سادگی زیرکانه برشمرد وگفت :دشمن از راه انقلاب نرم هدف خودرا دنبال می کند وزمینه های فرهنگی از این نمونه است.

وی در ادامه افزود :مطالبات فرهنگیان به مرور پرداخت می شود وبا همکاری وزارت متبوع تا اوائل مهر مشکل اغلب همکاران رفع میگردد.

در پایان حاضران نماز جماعت مغرب وعشاء به جای آوردند سپس روزه خود را در فضایی صمیمی افطار نمودند.

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم شهریور 1387ساعت 1:48  توسط عباس عادل زاده   | 

جشن شکوفه ها

مراسم جشن شکوفه ها با حضور مسئولان بخش ،اولیا ومعلمان ودانش آموزان کلاس اولی در دبستان بنت الهدی صدر شهر بردخون برگزار شد.

در این مراسم پس از تلاوت قرآن واجرای سرود جمهوری اسلامی ، رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون پیرامون اهمیت وجایگاه تعلیم وتربیت مطالبی بیان کرد.

ایشان با اشاره به اهمیت ارتباط اولیاء با مدرسه گفت :بی شک حضور مستمر اولیا می تواند روند آموزشی را به سوی آینده ای درخشان بکشاند.

علی موحدی ضمن بیان احادیثی از معصومین گفت :جامعه ما به فرزندانی باسواد ومتعهد ومتخصص نیاز دارد تا بتوانند افق روشنی در کشورمان بگشایند.

پس از این برنامه های شاد ومتنوعی اجرا گردید ودانش آموزان از زیر دروازه نمادین قرآن عبور کردند ووارد کلاس درس شدند.

در ادامه آقای زیارتی کارشناس مسئول بازرسی وعملکرد سازمان آموزش وپرورش استان در جمع دبیران ومدیران آموزشگاه حضور یافت وضمن سفارش به اولیاء ومربیان گفت :وظیفه ای سنگین بر دوش ماست ورفتارمان از روز اول مدرسه باید به گونه ای باشد که دانش آموزرا جذب نماید وعلاقه ومحبتی رادر وجودشان ایجاد کنیم که نهال علم ودانش در قلبشان رشد ونو کند وریشه دار گردد.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم شهریور 1387ساعت 1:32  توسط عباس عادل زاده   | 

 

امسال در سراسر کشور شاهد کمبود بارش وکاهش ذخایر آبی بودیم ودولت تصمیم گرفت از آغاز سال شیوه صرفه جویی را در پیش بگیرد وبه مردم نیز توصیه اکید می کرد که در استفاده از آب و برق نهایت بهره وری بدون اسراف داشته باشند .

در ابتدا آب منطقه در وضعیت اسف باری قرار داشت ومردم بسیار نگران وناراحت بودند ولی با تدبیر مسئولان وهمکاری خوب مردم از این مشکل به سهولت گذشتند وکم کم روش استفاده صحیح را اجرا وعملی نمودند والحمدالله از این بابت گله ای نیست ، اما قطعی برق همچون گذشته بلکه بیشتر ادامه دارد واین باعث نگرانی گردیده است.

هرچند صفت قانع بودن وسکوت مردم بردخون در بیشتر اوقات به ضررشان تمام شده است واین امر موجب شده تا عده ای فکر کنند که مردم بردخون مشکل ندارند ودلیل آن را همین سکوت وکم حرف بودن وعدم گله وشکایت از مسائل موجود بدانند وتمام مشکلات را در این منطقه ببینیم .

چرا طرح مسکن مهر در همه شهرها بجز بردخون اجرا می شود؟ چرا صفهای نانوایی در بردخون طولانی است ؟ چرا گرد وخاک در تابستان زندگی مردم را سخت ودشوار کرده است؟چرا نماینده مجلس واعضای شورا در میان مردم حاضر نمی شوند ؟ چرا قیمت زمین ومسکن مانند شهرهای برخوردار وتوسعه یافته است ؟ چرا اسکله بردخون به رویایی باور نکردنی مبدل شده است ؟ چرا با داشتن بیشترین روحانی وطلبه در کشور منابر وعظ وخطابه ونماز جمعه وجماعت حضوری دائمی ندارد ؟ چرا سرویسهای رفت وبرگشت به مناطق همجوار به دلخواه پیدا نمی شود ؟

شاید مسئولان اداره برق فهمیده اند که میزان خاموشی را در بردخون بیشتر از مناطق دیگر کنند چون در این شهر صدایی به اعتراض بلند نمی شود وحتی آهی نمی کشند .

در این منطقه اگر مسئولان کار می کنند نه از ترس شلوغی واعتراض مردم است بلکه بر اساس وجدان کاری وبه دلخواه است.

فردا استاندار در منطقه حضور می یابد وبرای دومین بار به کالو می رود پس اگر مردم حرفی دارند ومی خواهند مشکلات خودرا بیان کنند اعلام حضور نمایند.

پس اگر می خواهیم برای آینده برنامه ریزی نماییم باید در این قضیه سهم اصلی را ایفا کنیم ومنتظر نباشیم تا دیگران برای ما تصمیم بگیرند. حال ببینیم مردم فردا چه عکس العملی را خواهند داشت.

پس قطعی برق در روز وشب برای بردخون ما نباید بیش از مناطق دیگر باشد اگر همه با هم یکی شویم وبا جدیت روبه آینده گام برداریم.

+ نوشته شده در  شنبه نهم شهریور 1387ساعت 23:45  توسط عباس عادل زاده   | 

تجلیل از کارمندان نمونه بخش بردخون . مسجد جامع

تجلیل از کارمندان نمونه بخش بردخون . مسجد جامع

+ نوشته شده در  جمعه هشتم شهریور 1387ساعت 14:22  توسط عباس عادل زاده   | 

همزمان با هفته گرامیداشت دولت از کارمندان ومدیران نمونه اداری بخش بردخون تجلیل شد.

در این مراسم که با حضور مسئولان ومردم برگزار شد بخشدار بردخون طی سخنانی پیرامون خدمات دولت در منطقه گزارش داد.

ایشان اطلاع رسانی از خدمات انجام گرفته را ضروری دانست وبه سفارش رهبر معظم انقلاب در این زمینه استناد کرد که باید کارهای دولت به اطلاع مردم برسد.

سید علی هاشمی حمایت رهبر انقلاب از دولت را باعث افتخار خواند وگفت هروقت ایشان از دولت حمایت می کند عده ای ناراحت می گردند.

وی از خدمات دولت در بخش سخن گفت وبه تشریح آنها پرداخت : ایجاد شبکه استانی سیما ، پیگیری جهت استقرار پارس شمالی  از خواسته های به حق مردم دانست  که محقق شده است  وافزود :در آبان ماه کار اسکله وموج شکن بردخون آغاز میگردد وبانک ملی در روزهای آینده مستقر وفعالیت می نماید.همچنین مجوز یک باب نانوایی گرفته شده است.

وی به عمران روستاها اشاره کرد و گفت :طرح هادی روستاهای شهنیا ، مغدان وآبکش اجرا شده واین طرح در بردخون کهنه با اعتبار 67 میلیون و600 هزار تومان ودر وحدت آباد آغاز شده است.

روستاهای کالو ، شیبرم دارای جاده دسترسی ومدرسه شده اندو جاده آنتنی دمیگز اجرا گردیده است.

وی افزود : نمایندگی تبلیغات اسلامی تا چند روز آینده افتتاح میگردد.

بخشدار به خدمات بخش فن آوری ومخابرات اشاره کرد وگفت : از دهه فجر تا حال مبلغ 30 میلیون هزینه شده است. دفاتر ict  روستاهای آبکش ومغدان هریک با اعتبار 20 میلیون تومان ، نصب 21 مورد تلفن همگانی رایگان در سطح بخش هریک با اعتبار 400 هزار تومان ، نصب رادیوی باند 900 سایت وbtsروستای وحدت آباد که 180 میلیون تومان اعتبار داشته از خدمات این بخش است.

ایشان افزود : یادمان شهدای شهر بردخون با اعتبار 130 میلیون تومان آغاز میگردد.

در بخش عمران شهری مبلغی بالغ بر یک میلیارد وپانصد میلیون تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد : در بخش انرژی سال گذشته مبلغ 336 میلیون تومان در بخش هزینه گردیده است ودر بخش بهداشت 10 میلیون برای کنترل بیماری سالک ، در بخش کشاورزی اعتباری بالغ بر 318 میلیون تومان برای آبخیز داری و40 میلیون تومان برای احداث سایبان خور خان مصوب وهزینه گردیده است .

در پایان ایشان از همکاری خوی شوراهای اسلامی ودهیاری ها وادارات بخش تقدیر کرد واز کارمندان ومدیران نمونه بخش با تقدیم هدایایی تجلیل گردید.

 

+ نوشته شده در  جمعه هشتم شهریور 1387ساعت 14:20  توسط عباس عادل زاده   | 

هفته دولت

در اولین روز از هفته گرامیداشت دولت با حضور فرماندار وبخشدار وجمعی از مسئولان شهرستان وبخش گلزار شهدای روستای بردخون کهنه با اعتباری بالغ بر دویست میلیون ریال افتتاح گردید .همچنین عملیات اجرایی پارک محله ای ورودی شهر بردخون به مساحت 8000 متر مربع وهنرستان دخترانه کاردانش شهیده قایدی به مساحت 2000 مترمربع وطرح هادی روستای بردخون کهنه به طول 1000 متر در مجموع با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد وپانصدوهفتاد وشش میلیون ریال آغاز گردید.

بخشدار بردخون در این آیین ضمن ابراز خرسندی تصریح نمود انشاء الله به یاری حق در طول این ایام شاهد افتتاحیه وکلنگ زنی دیگر پروژه های عمرانی ، فرهنگی ، آموزشی و.... در سطح بخش خواهیم بود که در مجموع پانزده میلیارد ریال هزینه خواهد داشت.
+ نوشته شده در  شنبه دوم شهریور 1387ساعت 18:39  توسط عباس عادل زاده   | 

گروه لیان بوشهر و افتخاری برای موسیقی ایران

گروه لیان بوشهر و افتخاری برای موسیقی ایران

المپیک چین با همه عظمت اش برای ما خیلی جذاب نبود. هر چه انتظار کشیدیم، کمتر نتیجه دیدم. گویا این بار، بخت با ورزش ایران نبود تا خودی نشان بدهد. در عوض موسیقی این مرز و بوم، موفقیت خوبی کسب کرد. در خبرها آمده بود گروه موسیقی مروارید لیان به سرپرستی محسن شریفیان تنها برای اجرای سه کنسرت در بخش جنبی المپیک به چین رفته بود. اما وقتی نوای نی انبان با کوبش دمام و تمپوی جنوب بلند شد، چینی ها هاج و واج ماندند که این دیگر چه جور موسیقی است. هیچ نشانی از ساز و برگ پر هیمنه ارکستر غربی ندارد ولی بد جوری آدم را میخکوب می کند، در نتیجه مقامات چینی تصمیم گرفتند، تا پایان بازی های المپیک گروه لیان را بنوازند تا ایشان هم موسیقی پر شور و هیجان جنوب کشورمان را برای آن ها بنوازند. این توفیق را از صمیم قلب به گروه لیان و همه دوستداران موسیقی بومی ایران تبریک می گم و دو قطعه زیبا از اجراهای پیشین گروه لیان که به زودی نسخه کامل اش از سوی انتشارات سروش به بازار می آید را به علاقه مندان موسیقی جنوب تقدیم می کنم.

 

ترانه ماهی فروش با صدای محسن شریفیان و اجرای گروه لیان را بشنوید

 

گروه لیان

 

 ترانه تش باد با صدای محسن شریفیان و اجرای گروه لیان را بشنوید

+ نوشته شده در  جمعه یکم شهریور 1387ساعت 7:53  توسط عباس عادل زاده   | 

گزارشهای رسیده نماینده مردم در مجلس دیروز جلسه ای با اعضای شورای شهر وشهردار بردخون داشته است.این در حالی است که ما از این جلسه بی خبر بوده ایم ونشست مذکور به صورت پنهانی تشکیل شده است و خبرنگار ونماینده جراید ورابط مردم ومسئولان نامحرم شمرده می شود .

هرچند در مناطق وشهرهای دیگرخبرنگار به عنوان رکنی از پیشرفت است وبسیار قابل احترام است ودر روز خبرنگار از آنان تجلیل می گرددوبزرگ شمرده می شود.

شاید شورای اسلامی وشهردار محترم خودرا بی نیاز از مشورت ومشاوره وهمفکری بدانند وضرورتی به پاسخگویی در برابر افکار عمومی ونماینده آنان که خبرنگار است نمی دانند.

سطح سواد شورای سوم بیشتر از شوراهای قبلی است اما ارتباط وروابط عمومی خوبی ندارند ونتوانسته اند با مردم رابطه نزدیکی داشته باشند وبیشتر اوقات از آنان دور می شوند.

شاید خواسته مردم زیاد نباشد وآنان حتی به جلساتی مختصر در مساجد ومحافل عمومی راضیند واعضای محترم همین اندک خواسته را از آنان دریغ می کنند.

شنیده بودم شورا برنامه دارد تا با نخبگان ودانشجویان وفرهنگیان واقشار مختلف جلسه بگذارد واز نظرات وراهکارهای آنان بهره بگیرند ولی عملی نشد.

اما نماینده محترم مجلس نیز بعد از سه ماه هنوز در بین مردم بردخون حاضر نشده است وتنها به منازل اعضای ستاد وافراد نزدیک سر زده است .

آقای جلالیان اگر به پرونده نماینده قبلی نظری بیندازند می فهمند که یکی از عوامل اصلی شکست وی عدم حضورش در میان مردم بود زیرا مردم راضی بودند نماینده خودرا ببینند وبا او درد دل کنند.هرچند آقای صالحی خدمات فراوانی داشتند ونتایج کارهای وی تا هنوز در حال افتتاح وبهره برداری است ولی کمتر به مردم منطقه سر می زد واین باعث روگردانی مردم به وی شد.

با همه این قضایا بنده همیشه حاضرم برای شهر وزادگاهم تلاش کنم ومانندقبل به حقوق ومادیات وگرفتن امتیاز وزمین وهزاران لوح مادی ومعنوی که خیلی از افراد شیفته آن هستند بی توجهم .

دوست دارم نمایندگان مردم وخادمان ملت نیز بدون چشمداشت برای اعتلای منطقه وآسایش مردم بکوشند وهمه به فکر مادیات زودگذر نباشند که آنچه پایدار است رضایت خدا ومردم است.

به نظرم اولین اقدام نماینده مجلس واعضای شورا باید تشکیل جلسه ای در مسجد جامع در هفته دولت وگوش سپردن به دردهای پنهان مردم ولی نعمتان نظام باشد که اگر این کار صورت بگیرد نتایج زیادی خواهد داشت.

امیدوارم خودم گزارش تشکیل این جلسه صمیمی را آماده نمایم.

منظور از این مطالب بی احترامی به اعضای محترم شورا نبود بلکه آنچه گفته شد حرف دل مردم بود که ناچاربه بیان آن بودم
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم مرداد 1387ساعت 1:25  توسط عباس عادل زاده   | 

برای ظهور امام مهدی (عج) وانتظار کار فرهنگی شود.

این مطلب را امام جمعه شهرستان در جمع نمازگزاران شهر بردخون در مسجد جامع بیان کردوگفت :بیشتر مردم جهان به یک منجی اعتقاد دارند اما هریک در این زمینه نظراتی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی عقیده شیعه را به وجود موعودی راستین دانست که در انتظار آمدنش هستند.

وی امام زمان را چون خورشیدی درخشان در پشت ابر دانست که همه به اندازه ارزش خود از آن بهره میبرند وایشان حافظ ونگهبان مردم ودین وایمانشان است.

ایشان از شیوه ابرقدرتها انتقاد کرد وگفت : آنان همه چیز را وابسته به خود می دانند که باید در اختیارشان باشد.وبا ظلم وستم مردم جهان را به ستوه آورده اند.

وی همچنین صفات منتظران را برشمرد وگفت :کسی که منتظر امام زمان است شکست نمی خورد وتسلیم دشمن نمی شودوهمواره می کوشد رضایت امام عصر را جلب نماید ورفتار وکردار خودرا مطابق فرمایش ایشان تنظیم کنند وخودرا همواره در محضر آن امام غایب بدانند.

ایشان در پایان از همه مردم خواست تا همه، اعضای خودرا برای ظهور امام زمان آماده نمایند وآنها را پاک وطاهر نگه دارند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم مرداد 1387ساعت 1:24  توسط عباس عادل زاده   | 

جلالیان گروه خبری دیار/
عسگر جلالیان، نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اظهار نظر سلیقه‌ای را، چه از سوی کیهان صورت گیرد چه از سوی هر نشریه‌ دیگری، قبول ندارم. این روزنامه باید استدلال و سند و مرجع خود را ارائه دهد.
به گزارش گروه خبری دیار عسگر جلالیان، نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی، که با آفتاب مصاحبه ای داشت در خصوص واکنش روزنامه کیهان به انتقادات مطرح شده از سوی هاشمی رفسنجانی گفت: «اظهار نظر سلیقه‌ای را، چه از سوی کیهان صورت گیرد چه از سوی هر نشریه‌ی دیگری، قبول ندارم».
این نماینده مجلس هشتم، در ارزیابی از بیان انتقادات توسط هاشمی رفسنجانی در مقطع فعلی، اظهار داشت: «آقای هاشمی رفسنجانی مرد سیاستمدار و بسیار توانمندی است که خیلی ملاحظات جناحی و حزبی را نمی‌کند، او خود را فردی متعلق به انقلاب می‌داند و خیرخواهانه به بیان انتقادات می‌پردازد».
وی افزود: «هاشمی رفسنجانی جهت باز کردن گره از مشکلات مملکت، انتقاداتی را مطرح می‌کند و آقای احمدی‌نژاد نیز شخص فهمیده، روشن و آگاهی است که انتقادات سازنده را می‌پذیرد و در برنامه‌های خود به کار می‌گیرد».
عضو کمیسیون انرژی مجلس، انتقاد هاشمی رفسنجانی در خصوص عدم پیشرفت در سند چشم انداز را انتقادی وارد دانست و خاطر نشان کرد: «شاه‌کلید دست‌یابی به اهداف سند چشم انداز بیست ساله، اجرایی کردن اصل ۴۴ و سیاستهای اجرایی آن است که متاسفانه در دولت نهم آنچنان که باید و شاید به اجرایی کردن اصول و موارد مربوط به اصل ۴۴ توجه نشده و در این راستا برنامه‌ریزی لازم صورت نگرفته است».
به گفته وی، برای رسیدن به اهداف سند ۲۰ ساله راهی جز این نداریم که اصل ۴۴ را اجرایی کرده و هرجا که بستری برای آن نیاز است، آن را فراهم کنیم و دولت را به سمت و سویی ببریم که به جای عامل بودن تبدیل به ناظر شود.
جلالیان با بیان اینکه در این موضوع فرقی نمیکند که مدیریت ارشد دولت به دست چه کسی باشد، گفت: «تا زمانی‌که نقش دولت از عاملیت به ناظریت تبدیل نشود، نمی‌توانیم به اهداف سند چشم انداز در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و... دست یابیم.
وی با تاکید براین نکته که بسترسازی و سیاست‌گذاری لازم جهت نیل به اهداف سند چشم انداز تا کنون انجام نشده ، انتقاد هاشمی رفسنجانی را انتقادی وارد دانست».
نماینده مردم دیر و کنگان در خانه ملت، در واکنش به مقاله کیهان در این رابطه گفت: «اظهار نظر سلیقه‌ای را، چه از سوی کیهان صورت گیرد چه از سوی هر نشریه‌ دیگری، قبول ندارم. این روزنامه باید استدلال و سند و مرجع خود را ارائه دهد».
وی در عین حال معتقد است که قوی ترین، محبوبترین و کارآمد ترین دولت بعد از انقلاب اسلامی، دولت مقام معظم رهبری در دوران ریاست جمهوری ایشان بوده است.
گفتنی است، روزنامه کیهان در شماره روز پنجشنبه، ۲۴ مردادماه خود، در یادداشتی که با امضای مدیر مسؤول این روزنامه -حسین شریعتمداری- منتشر کرد، با تحریف سخنان مقام معظم رهبری که در مقایسه دولت حاکم بر آمریکا با دولت ایران، دولت ایران را یکی از محبوبترین دولت‌های بعد از مشروطه خوانده‌بودند، دولت نهم را از قول ایشان بهترین دولت بعد از مشروطه دانسته بود.
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم مرداد 1387ساعت 1:23  توسط عباس عادل زاده   | 

امام جمعه جديد شهرستان ديلم در شمال استان بوشهر با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر و ديگر مسوولان استاني و محلي پنجشنبه در جلسه شوراي اداري اين شهرستان معرفي شد.دراين جلسه نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: نماز جمعه عامل آگاهي بخشي به مسلمين و وحدت و همبستگي جامعه اسلامي است.


به گزارش ايرنا آيت‌الله اسدالله ايماني، مسئوليت امام جمعه را بسيار سنگين و بااهميت دانست و افزود: امام جمعه مدافع حقوق حقه مردم، منادي حكومت اسلامي وحامي دولت اسلامي است كه ايجادهماهنگي بين اين سه ركن جامعه از مهمترين وظايف و رسالت خطير امام جمعه مي‌باشد.


وي با اشاره به اهميت و جايگاه نمازجمعه در مكتب اسلام و در نظام مقدس جمهورس اسلامي، برگزاري نمازجمعه درآغازين روزهاي حكومت اسلامي پس از هجرت مسلمين به مدينه توسط حضرت محمد (ص) را از مهمترين اموري دانست كه مورد تاكيد اسلام قرار گرفت.


نماينده ولي فقيه در استان بوشهر ، مسوولان را نمايندگان دولت و امام جمعه را نماينده ولايت دانست و خواستار هماهنگي، همكاري و حمايت مسوولان از امام جمعه جديد شهرستان ديلم شد.


دراين جلسه فرماندارديلم هم گفت: امام جمعه موهبت حكومت اسلامي و نعمتي براي مردم مي‌باشد.


عبدالله ستارپناهي افزايش آگاهي سياسي مردم و حفظ وحدت اسلامي در جامعه و تبعيت از ولايت امر مسلمين از ويژگي‌هاي نمازجمعه در حكومت اسلامي است.


وي با تقدير از شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه و مسوولان استان بوشهر، همكاري و تعامل بين مردم و مسوولان را عامل موفقيت مسوولان نظام در اين شهرستان دانست.


دراين جلسه امام جمعه سابق ديلم وامام جمعه جديد بندر عسلويه از همكاري و تلاش مسوولان و ابراز محبت مردم اين شهرستان تقدير كرد و خواستار همكاري آحاد مردم و مسوولان با امام جمعه جديد شد.


حجت‌الاسلام محمدگنجي موقعيت شهرستان ديلم را باتوجه به‌همجواري با تاسيسات نفت و گاز حايز اهميت دانست و بر ضرورت توجه بيشتر مسوولان استان بوشهر به امكانات و توانمندي‌هاي اين شهرستان بويژه در زمينه انرژي نفت و گاز تاكيد كرد.


حجت‌الاسلام سيدابوالحسن حسيني بردخونی امام جمعه جديد ديلم نيز اظهار اميدواري كرد، با پذيرش اين مسئوليت و همكاري مردم و مسوولان زمينه خدمت صادقانه و كاهش مشكلات مردم فراهم شود.


دراين جلسه حكم امام جمعه جديد شهرستان توسط حجت‌الاسلام اصغري رييس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه و جماعات استان بوشهر قرايت شد.


وي گفت: امام جمعه امين مردم و مدافع ارزش‌ها واصول موازين دين مي‌باشد كه پذيرش اين مسئوليت از روحيات، ايثارگري، مردمداري و احساس تكليف روحانيون و ائمه جمعه است.


شهرستان ديلم در شمالي‌ترين نقطه استان بوشهر قراردارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم مرداد 1387ساعت 1:21  توسط عباس عادل زاده   | 

جشن نقاشی .کانون پرورش فکری

جشن نقاشی .کانون پرورش فکری

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مرداد 1387ساعت 22:46  توسط عباس عادل زاده   | 

جشن بزرگ انتظار .مجتمع فرهنگی هنری = تالار مفتون

جشن بزرگ انتظار .مجتمع فرهنگی هنری = تالار مفتون

 

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مرداد 1387ساعت 22:44  توسط عباس عادل زاده   | 

به مناسبت میلاد امام زمان (عج) جشن بزرگ انتظار به همت مجتمع فرهنگی هنری بردخون در تالار مفتون برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت قرآن واجرای سرود جمهوری اسلامی شاعران حیات عاشوری وحمید ظریف خواه به قرائت اشعار خود پرداختند.

پس ازآن گروه موسیقی عشاق از کنگان به صورت سنتی قطعات زیبایی از موسیقی را اجرا کردند که مورد توجه علاقمندان قرار گرفت.

با توجه به اینکه تبلیغات زیادی نشده بود وبیشتر از طریق تلفن وپیامک و.. مردم را با خبر کردیم اما باز افراد زیادی که علاقمند واقعی هنر وموسیقی بودند در مراسم حضور یافتند.

عدم حضور فرهنگیان وجمعیت کم خواهران از نکات قابل توجه مراسم بود.

اجرای خوب عباس عادل زاده نیز بر شکوه  جشن افزود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مرداد 1387ساعت 14:33  توسط عباس عادل زاده   | 

کنسرت موسیقی سنتی

به مناسبت نیمه شعبان روز جمعه مورخ ۲۵/۵/۸۷ ساعت ۲۱  کنسرت موسیقی سنتی گروه عشاق از طرف فرهنگ و ارشاد شهرستان کنگان در محل سالن مفتون شهر بردخون برگزار شد.

این برنامه مورد استقبال جوانان و هنردوستان شهر بردخون قرار گرفت.از تمامی دست اندرکاران برگزاری این برنامه یعنی تعدادی از جوانان بردخونی و بخصوص آقای زحمتکش مسئول مجتمع فرهنگی شهر بردخون تشکر و قدر دانی می شود . امید است در آینده چنین برنامه هایی تکرار گردد.

در این کنسرت آهنگهایی به ترتیب زیر اجرا گردید :

۱- ساز و آواز

۲- تصنیف دوش دوش

۳- ساز و آواز کرد بیات

۴- آهنگ مازندرانی زرد ملیجه

۵- آهنگ لری بختیاری

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مرداد 1387ساعت 9:14  توسط عباس عادل زاده   | 

شورای اداری بخش

شورای اداری بخش

جلسه شورای اداری بخش بردخون با حضور بخشدار در سالن اجتماعات بخشداری برگزار شد.

 

 

بخشدار بردخون در ابتدا از اجرای خوب مراسم معنوی اعتکاف در بخش تشکر کرد واز دست اندرکاران به دلیل تلاش در این زمینه تقدیر نمود.

سید علی هاشمی با اشاره به سخنان رهبر کبیر انقلاب اسلامی ومقام معظم رهبری در رابطه به خدمات دولت گفت :بی شک دولت خدمتگذار در حد توان وامکانات تلاش می کند به مردم خدمت نماید واطلاع رسانی ازاین خدمات وفعالیتها وظیفه همه ماست تا علاوه بر اینکه مردم از این کارها مطلع میگردند وبا مشکلات وچگونگی انجام آن آشنا می شوند واز نیت دولتمردان آگاه می گردند وشاکر درگاه الهی خواهند بود.

ایشان افزود : امروز جهانیان نگاه خود را معطوف به کشور اسلامی ما کرده اند تا ببینندمردم ودولت چگونه عمل می نمایند .وی ادامه داد: دولتمردان شهید رجایی وباهنرالگوی مسئولان وخادمان مردم هستند پس اگر کار وتلاش برای خدا ودر راه رضایت اوو اقشار مختلف بویژه گروه های ضعیف  باشد موانع وسختیها آسان می گردد.

وی در ادامه به مصوبات سفر ریاست جمهور وسفر استاندار سابق اشاره کرد وخواستار پیگیری جهت اجرای سریع طرحها وپروژه ها در منطقه وجذب اعتبارات در منطقه شد.

ایشان به برخی از این پروژه ها اشاره کرد وگفت در بخش های آموزش وپرورش ، فرهنگ وهنر وفعالیتهای فرهنگی ، عمران شهری وروستایی ، فضاها وامکانات ورزشی ، روشنایی معابر ، بانک ملی ، پاسگاه پلیس راه ، خانه عالم در هفته دولت کلنگ زنی یا افتتاح خواهیم داشت وشاهد به ثمر نشستن تلاشها هستیم.

در ادامه تعدادی از ادارات ونهادها ، شوراهای اسلامی ودهیاریها به گزارش عملکرد وبیان مسائل ومشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

سپس اداره آموزش وپرورش به عنوان مسئول ستاد هفته دولت در بخش بردخون انتخاب شد.

در پایان نیز مسئولان جدید آموزش وپرورش ، بانک کشاورزی ومنطقه حفاظت شده مند معرفی واز مسئولان قبلی تقدیر گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه چهارم مرداد 1387ساعت 14:32  توسط عباس عادل زاده   | 

بازدید معاون استانداراز روستای کالو

بازدید معاون استاندار
با حضور معاون امور عمرانی استاندار مسائل ومشکلات روستای کالو بررسی شد. در این بازدید که برخی از مدیران استان وشهرستان وبخش نیز حضور داشتند معاون فرماندار به تشریح کمبودها ونیازمندیهای روستا اشاره کرد وگفت :این روستا از نظر راه ارتباطی ، آب آشامیدنی وساختمان مدرسه مشکل دارند ولازم است آنها را رفع نماییم. مدیرکل راه وترابری استان به طرحهای این اداره کل اشاره کرد وگفت : جاده اتصالی دیّر به بزرگراه سیراف پیشرفت خوبی دارد وبزرگراه پارس شمالی بوشهر-دیّر که از مصوبات سفر ریاست جمهوری است آغاز میگردد . وی به مشکل ارتباطی این روستا اشاره کرد وگفت : جاده دسترسی روستا به جاده اصلی بوشهر – دیّر ساخته می شود واز هفته آینده شروع به کار می نمایند. مدیرکل نوسازی مدارس استان نیز با اشاره به وضعیت مدرسه روستا گفت : این مدرسه با مشارکت یکی از خیرین ساخته می گردد به نحوی که دولت وخیر به نسبت مساوی در احداث آن سهیم باشند. وی افزود این مدرسه تا اول مهر آماده بهره برداری میگردد. معاون عمرانی استاندار نیز با اشاره به استعداد وپتانسیل روستا با وجود محرومیت گفت : هدف ما خدمت صادقانه وبی منت به مردم است وتفاوتی ندارد که این خدمت در مرکز استان یا روستایی دورافتاده باشد وتلاش می کنیم که غبار محرومیت را از چهره روستاها وشهرها بزداییم وپاک کنیم. مهندس نصوری با تأکید بر رفع مشکلات گفت : نمی خواهیم شعاربدهیم وبا توجه به اعتبارات وبا اولویت در این زمینه اقدام می کنیم. ایشان افزود : مسائل راه وجاده دسترسی ، آب ومدرسه رفع میگردد وازهفته آینده کار آنها آغاز می شود وامید می رود در فرصت مناسب ودر اسرع وقت افتتاح گردد. وی به اتفاق همراهان از مدرسه روستا بازدید نمودند وبا مشکلات آن آگاه شدند ودر جریان کار قرار گرفتند ودر همین بازدید سخنان دلگرم کننده ای بیان کردند که معلم روستا نیز از چهار دانش آموز ووضعیت مدرسه سخن گفت. در ادامه از ساحل روستا که چند قدمی تا منازل مسکونی فاصله دارد بازدید نمودند وبه بخشدار گفتند تا پیگیری کنند برای زیبا سازی وساحل سازی از محل اعتبارات گردشگری روستایی مکاتبه شود تا اقدامات عملی صورت بگیرد. روستای کالو از توابع بخش بردخون با شش خانوار وجمعیت سی نفر در 35 کیلومتری مرکز بخش قرار دارد.
سفر معاون استاندار به کالو

 

 

 
+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم مرداد 1387ساعت 23:47  توسط عباس عادل زاده   | 

انتصاب

پس از آن كه آيت‌الله مقتدايي جانشين حجت الاسلام حسینی بوشهری شد، بوشهري هم با رای اکثریت شورای عالی جامعه مدرسین به عنوان معاون جدید "جامعه و روحانیت" جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انتخاب شد كه پيشتر اين مسووليت بر دوش مقتدايي بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در نشست اخیر شورای عالی جامعه مدرسین حوزه ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای ارزشمند آیت‌الله مقتدایی در طول تصدی این مسئولیت، با رأی‌ اکثریت این شورا حجت الاسلام سید هاشم حسینی بوشهری به سمت معاون جدید جامعه و روحانیت این جامعه منصوب و مشغول به کار شد.

حجت الاسلام حسینی بوشهری، مدت ده سال عهده‌دار مدیریت حوزه علمیه قم بود و هم اکنون به عنوان عضو مجلس خبرگان رهبری، نایب رئیس دوم جامعه مدرسین و دبیر دوم شورای عالی حوزه علمیه قم و نیز استاد دروس خارج فقه و اصول حوزه مشغول به فعالیت است.

منبع : وبلاگ خبری دیر

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام تیر 1387ساعت 0:6  توسط عباس عادل زاده   | 

هفته نگار

 

هفته نگار

 

 در ایامی خاص مسائل منطقه ای را مورد بحث قرار می دهیم واز نگاهی ساده آنها را موشکافی نماییم.آنچه امروز برای شما آماده کرده ایم به حضورتان عرضه می گردد.

نانوایی های بردخون باز مشکل ساز شده اند وبا توجه به بار جمعیتی مهاجر وروستاهای اطراف هرروزه شلوغ وپرازدحام است وهر وقت به آن سربزنی باید ساعتها در صف بایستی واگر آشنا یا اقوام نباشی ویا پارتی نداشته باشی هیچ اعتنایی به تو نمی کنند.

مراسم اعتکاف با حضور بیش از صدنفر در مساجد جامع وصاحب الزمان شهر بردخون ومساجد روستاهای بردخون کهنه ، شهنیا ء ، مغدان با شور ومعنویت خاصی برگزار شد.

سفر کارت در بین عده ای کارمندان اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون در حال توزیع است تا در سفر به شهرها ومناطق مختلف استفاده نمایند.

واگذاری زمینهای مسکن مهر در بردخون همچنان مبهم است وبا وجود نیاز جوانان به مسکن بیشتر از مناطق دیگر حل نشده است وامیدواریم با حضور استاندار جدید کلنگ آغاز کار آن زده شود.

با توجه به فصل تابستان کارمندان ادارات از زمان استفاده می نمایند وبه مناطق سیاحتی وزیارتی سفر می نمایند وگاه عدم وجود آنان باعث رکود کارها میگردد.

اسناد زمینهای فرهنگیان عضو تعاونی مسکن فرهنگیان منطقه بردخون به مرور واگذار می شود ولی بابت تفکیک وتغییر کاربری مبلغ پنج میلیون ریال باید به حساب شهرداری واریز گردد.

باتوجه به انتقال معاون اداره آموزش وپرورش منطقه بردخون به کاکی در سمت رئیس اداره آقای عباس عادلزاده با حفظ سمت امور پرورشی اداره را به عهده گرفته است.

با توجه به بهبود نسبی وضعیت آب ، قطعی برق همچنان در اوقات خاصی از شب یا ظهر و... ادامه دارد.

جلسات شوراهای شهر وبخش همچنان بدون حضور خبرنگاران وارباب جراید ودر سکوت رسانه ای برگزار می شود ومردم در اکثر اوقات از تصمیمات آنان بی خبرند.

در فصل تابستان مدارس در روزهای دوشنبه وچهارشنبه مشغول فعالیت هستند و آماده خدمت رسانی می باشند.

با توجه با اینکه قرار بود خودروهایی به فرهنگیان فروخته شود وقرار دادی بین شرکت سایپا ووزارت آموزش وپرورش منعقد شده است ولی تا هنوز عملی نگردیده است.

کلاسهای شعر وقصه در روزهای سه شنبه هرهفته در مجتمع فرهنگی هنری بردخون برگزار می شود وشرکت عموم در این جلسات آزاد است .

این روزها استادیوم ورزشی بردخون مملو از مشتاقان وتماشاگران علاقمندی است که برای تماشای بازیهای تیمهای بردخونی وغیر بردخونی حاضر می گردند.

بعضی اوقات افرادی را می بینیم که هرلحظه برای به دست آوردن پست ومقام به سوی مسئولان ومدیران مختلف گرایش می یابند وهرروز به سوی جناحی می روند وخود را از آن می دانند .هرچند در منطقه ما شما این افراد به انگشتان دست نیز نمی رسد وبیشتر مردم آنان را می شناسند چون ظاهر وحالت مخصوصی دارند که انگشت نما شده اند.

تعداد افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی در بردخون زیاد شده است ولازم است بازنگری خاصی توسط مسئولان ذیربط جهت پالایش آنها صورت گیرد تا آنان که مستحق کمک نیستند به کار آبرومندانه بپردازند.

کاهش جمعیت در منطقه باعث مسائلی شده است که از جمله عدم تشکیل کلاسهای درس در بعضی پایه ها ، کاهش خدمات وپایین آمدن نرم جمعیتی شده است.

با انتخاب استاندار امید می رود کارهای ناتمام استاندار قبلی ادامه یابد ومصوبات وقولهای استاندار اسبق در بخش بردخون نیز به سرانجام برسد ومردم را به نظام وانقلاب امیدوارتر ودلگرم تر نماید.

با وجود اینکه در ایام تعطیلی مجلس قرار داریم خبری از حضور نماینده مجس در منطقه نیست .

از همه بازدید کنندگان می خواهیم چنانچه موضوع وسوژه ای را در نظر دارند جهت بررسی وپیگیری ارائه نمایند.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم تیر 1387ساعت 23:31  توسط عباس عادل زاده   | 

امام جمعه دیّر با حضور در جمع نمازگزاران مسجد جامع شهربردخون پیرامون ایام اعتکاف وجایگاه ماههای

رجب وشعبان مطالبی بیان کرد وگفت : این ماهها فرصت مناسبی جهت آماده شدن برای ورود به ماه مبارک رمضان وانجام فرائض وعبادات واظهار بندگی است.

ایشان شخصیت حضرت علی (ع) را نمونه انسان راستین دانست وگفت : وی بعداز پیامبر اکرم بزرگترین وبرجسته ترین انسان خدایی بوده است ومعیار سنجش اعمال وعبادات است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی افزود :بکوشیم تا به دور از تعلقات مادی ودنیایی در مسیر الهی گام برداریم تا به ملکوت برسیم.

وی با توصیه به مردم در زمینه نزدیکی به خدا ودوری از منکرات گفت :این ماه ها زمینه ای شایسته برای فرمانروی خداست واگر ما ازاو اطاعت کنیم خدا نیز خواسته ها وحاجات مارا مستجاب می کند.

مراسم معنوی اعتکاف در مساجد جامع وصاحب الزمان شهر بردخون با تعداد بیش از 100 نفر ودر مساجد روستاهای شهنیا ، مغدان وبردخون کهنه برگزار می شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم تیر 1387ساعت 0:10  توسط عباس عادل زاده   | 

معرفی استاندار بوشهر

 

با رای اعتماد هیئت دولت
ابوطالب شفقت استاندار بوشهر شد
خلیج فارس: ابوطالب شفقت استاندار سابق مازندران از سوی هیئت دولت برای استانداری بوشهر رای اعتماد گرفت . به گزارش شبکه خبر به نقل از خبرگزاری فارس، در جلسه امروز یكشنبه هیئت دولت، ابوطالب شفقت به عنوان استاندار جدید بوشهر، حبیب الله دهمرده به عنوان استاندار جدید كرمان و شعبانی به عنوان استاندار جدید استان مركزی انتخاب شدند. رای اعتماد امروز هیئت دولت به شفقت برای تصدی استانداری بوشهر ضمن اینکه بمنزله پایان تمام گمانه زنی ها ضد و نقیضی که پس از رفتن افراشته درباره جنشین وی بر سر زبانها بود می باشد آغاز دوره جدیدی در مدیریت استان محسوب میشود .

خلیج فارس: ابوطالب شفقت استاندار سابق مازندران از سوی هیئت دولت برای استانداری بوشهر رای اعتماد گرفت .

به گزارش شبکه خبر به نقل از خبرگزاری فارس، در جلسه امروز یكشنبه هیئت دولت، ابوطالب شفقت به عنوان استاندار جدید بوشهر، حبیب الله دهمرده به عنوان استاندار جدید كرمان و شعبانی به عنوان استاندار جدید استان مركزی انتخاب شدند.

رای اعتماد امروز هیئت دولت به شفقت برای تصدی استانداری بوشهر ضمن اینکه  پایان تمام گمانه زنی های ضد و نقیضی که پس از رفتن افراشته درباره جانشین وی بر سر زبانها بود می باشد آغاز دوره جدیدی در مدیریت استان محسوب میشود .

 ابوطالب شفقت که 30 ماه و 12 روز استانداری مازندران را در کارنامه خود دارد نهمین استاندار از ابتدای انقلاب تاکنون خواهد بود که سکان هدایت استان بوشهر را بدست میگیرد.

استانداری بوشهر  از ابتدای انقلاب تا کنون پنج سرپرست و هشت استاندار را بخود دیده و با آمدن ابوطالب شفقت دوران جدید مدیریتی را باوی تجربه خواهد نمود .

هر چند که دوران استانداری شفقت مصادف با ماهای پایانی ماموریت دولت نهم می باشد و برخی از تحلیل گران استانی دوران مدیریت وی را در صورت ناکامی احمدی نژاد در دوره آینده انتخابات ریاست جمهوری دوران کوتاهی میدانند اما حضور وی و کارنامه قابل قبولی که از خود بجای خواهد گذاشت نقش تعیین کننده در استقبال افکار عمومی و  ادامه مدیریت وی در استان بوشهر خواهد داشت .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم تیر 1387ساعت 23:31  توسط عباس عادل زاده   | 

خبرها کوتاه اما شنیدنی

خبرهاي كوتاه اما شنيدني !

کلیک کنید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم خرداد 1387ساعت 22:5  توسط عباس عادل زاده   |